Čím zastínit venkovní posezení

Čím a jak nejlépe zastínit venkovní posezení

Moderním pojetím venkovního stínění jsou bezpochyby screenové clony. Screeny svými jedinečnými vlastnostmi efektívně brání průniků nežádoucích slunečných paprsků, přičemž nezamezí kontaktu s okolním prostředím. Venkovní screen má oproti interiérovému zastínění řadu výhod. Sluneční záření je zachyceno ještě předtím, než paprsky dopadnou na předměty posezení  a tak nedochází k jejich přehřívání.

Funkčnost jde ruku v ruce s estetikou. Screeny se díky svému nadčasovému vzhledu posouvají na špičku moderního designu. Jejich využití zajistí budově individuální charakter.

Konstrukce screenu jen poměrně jednoduchá. Jedná se o venkovní roletu, jejíž hlavní část tvoří speciální látka, která je napnutá mezi spodní lištou a boxem a navíjí se na hřídel. Tento typ stínění je nabízen v několika barevných provedeních. K nejvíce doporučovaným patří varianta nazývaná ZIP SCREEN, kdy je látka uchycena, napnuta a vedena ve speciálních vodících lištách. Je vysoce stabilní a velmi odolná vůči větru. V uzavřené poloze navíc slouží jako ochrana proti hmyzu. Vzhledem k faktu, že je látka vystavena extrémním vlivům jako je silný vítr, mráz, kroupy, déšť, velké horko, musí splňovat nejnáročnější požadavky na kvalitu.

Screeny jsou vhodné nejen na zastínění rodinných domů a administrativních budov, ale také na zastínění pergol, zimních zahrad, altánů a zahradních domků.

Screenové clony řeší venkovní stínění moderním způsobem díky speciální textilii, která nabízí dlouholetou životnost a širokou škálu barevných odstínů.

Screenové clony dělíme na:

Minirol Lockscreen

Minirol screen

Minirol Cablescreen

Screenové clony jsou vynikajícím nástrojem k dosažení úspor energie. V zimě omezí proudění studeného vzduchu na okna a v létě sníží energetické nároky klimatizace. Neopomenutelnou výhodou je dosažení příjemné tepelné pohody ve vašem interiéru nebo venkovním posezení. Screenové rolety v kombinaci s inteligentními systémy (sluneční, větrná a otřesová čidla a také centrální řídící jednotky) posunou funkčnost vašeho domu na novou úroveň.

Moderní složení zaručuje dlouhou životnost a stálost oproti vnějším vlivům. Látka je složena ze skelných či polyesterových vláken potažených PVC vrstvou.

Látka screenových rolet skvěle zamezí prudkému slunečnímu záření, náhlým změnám teplot a zvědavým pohledům kolemjdoucích. Výhodou je i transparentnost látky, která nevytvoří uzavřený prostor a nechá vás v kontaktu s okolním prostředím. 

 

  

 
 
 
 
TOPlist