Garážová vrata

GARÁŽOVÁ ROLOVACÍ VRATA

Variabilní, na prostor nenáročný způsob uzavření garáže.
 

Jistě každý z nás někdy řešil nebo bude řešit nová garážová vrata. Mnohé jistě napadne klasické řešení, která nabízí křídlová vrata. Garážová vrata nabízí pro tuto variantu moderní řešení v podobě rolovacího systému garážových vrat.

 

Rolovací garážová vrata jsou synonymem pro kvalitní, bezpečná a přitom cenově dostupná vrata se zaručenou autentičností použitých komponentů. Svým konstrukčním řešením umožňují rolovací vrata maximální využití prostoru garáže bez nároku na větší stavební úpravy. Rolovací garážová vrata umožňují použití i tam, kde by jiné typy vrat nevyhovovaly.

Rolovací vrata vyrábíme vždy na míru zákazníkovi.

Rolovací garážová vrata se skládají z hliníkových lamel s výplní z polyuretanové pěny, které tvoří pancíř navíjený do boxu. Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit právě rolovací garážová vrata. Svojí podstatou mohou nejlépe splnit naše nemalá očekávání.

Úspora místa!

Jednou z největších předností je zajisté úspora místa pod stropem garáže, nebo vedle garáže (v případě křídlových vrat), které tak můžeme využít pro jiné účely, např. zavěšení jízdních kol, lyží, či uskladnění běžného materiálu. Garážová vrata se montují za stavební otvor (standardní montáž, která nesnižuje světlou výšku otvoru s boxem i bez boxu) či do stavebního otvoru (snižuje světlou výšku, možnost instalace pouze s boxem) nebo také přímo před něj (pokud nemáme nadpraží a nechceme snížit světlou výšku, instaluje se pouze s boxem). Rolovací garážová vrata se rolují pomocí vodících lišt do horního hliníkového boxu. Díky jednoduché instalaci je snadný přístup pro případný servis a údržbu nejen lamel, ale i samotné pohonné jednotky a navíc Vám pod stropem nezavazí žádné kolejnice ani nic podobného.

 

Opravitelnost a izolace!

Díky využití hliníkových lamel jsou rolovací garážová vrata velmi lehce opravitelná. Poškozenou lamelu, např. z důvodu kolize s automobilem, lze velmi jednoduše a rychle vyměnit, čímž šetříte nejen čas, ale samozřejmě také peníze. Asi není třeba zmiňovat, že v případě takovéto situace u ostatních typů vrat jsou zapotřebí vyměnit celá nebo jejich podstatná část.

Bezpečnost, nízká hlučnost, elegance!

Rolovací vrata jsou s ohledem na svoji jednoduchou konstrukci velmi bezpečná. Existuje zde možnost mnoha bezpečnostních prvků jako např. optoelektronická lišta, infrazávora apod. Optoelektronická lišta při najetí na překážku ihned zastaví a předejde tak zničení vrat, nebo újmě na zdraví. Najetí na překážku detekuje okamžitě a samotný náraz a zastavení je velmi jemné. Máte tak jistotu, že se Vám ani Vašim dětem nemůže nic stát. U nových typů rolovacích garážových vrat dále můžeme najít např. pojezdové konzoly, dokonalým způsobem odbourávající hlučnost při otevírání či zavírání vrat. Pohyb pro garážová vrata zajišťuje motor, který v případě potřeby zastupuje mechanické ovládání.

Pro garážová vrata jednoznačně doporučujeme dálkové ovládání. V zimních měsících není nic pohodlnějšího než při zajíždění do garáže nevystupovat a vše pohodlně ovládat z pohodlí Vašeho auta.

Kromě dálkového ovládání nabízíme také časové, průjezdové či jiné senzory, které ještě vylepší pohodlnost ovládání Vašich nových garážových vrat. Samozřejmostí je prosvětlení garážových vrat pomocí prosvětlovacích lamel v rozsahu požadovaném zákazníkem. V otvorech těchto lamel jsou zasazena průhledová okénka. Okénka nabízíme ve velikosti 65x35 mm. V případě nároku na větrání garáže nabízíme také provzdušňovací lamely.

Garážová vrata jsou významným estetickým prvkem každého objektu. Nabídka jejich barevného provedení je tedy nesmírně široká. Dodávány jsou v mnoha variantách imitace dřeva i plně barevných provedeních. Na přání zákazníka je možné vrata lakovat do jakékoliv barvy vzorníku RAL.

 

Nejsou vrata jako vrata!

Při výběru garážových vrat je důležité nevybírat jen podle ceny, ale také podle zkušenosti výrobce. Značka MINIROL Vám nabízí dlouholetou zkušenost s pokročilými postupy výroby, kvalifikovanou síť partnerů, navíc také na Slovensku. Samozřejmostí je technická podpora při a po realizaci.

Bezpečnost, komfortní ovládání, možnost doplňkových funkcí!

Rolovací garážová vrata jsou s ohledem na svoji jednoduchou konstrukci velmi bezpečná. Ale i tuto bezpečnost musíme chápat v několika rovinách:

V dnešní době se téměř vždy používá pro ovládání vrat radiový ovladač. Vždyť komu by se chtělo, především za nepříznivého počasí, vystupovat z auta a otevírat vrata. Navíc i náš miláček po dobu otevírání (respektive zavírání) vrat také něco spapá. Ale právě v tomto případě musíme respektovat:

- Ochranu osob a majetku. V případě přítomnosti osob nebo dalších předmětů v dráze vrat se musí použít bezpečnostní pohybová hrana. Námi používaná optoelektronická koncová lišta rychle zareaguje při najetí na překážku a předejde tak případným škodám nebo újmě na zdraví. Najetí na překážku detekuje okamžitě a samotný náraz a zastavení je velmi jemné. Máte tak jistotu, že se Vám ani Vašim dětem nemůže nic stát. Také je nutné použití pojistky proti odrolování, která zabrání rychlému pádu lamelové části vrat.

- Ochrana vlastních vrat před poškozením. Zde je nejlepší použít infračervenou závoru, která v případě překážky v dráze vrat zabrání vratům v jejich pohybu a následnému poškození.

- Ochrana před nezvanou návštěvou. Naše rolovací garážová vrata jsou standardně vybavené pojistkou proti nadzvednutí a radiové ovládání na vymezené frekvenci s plynule měnitelným kódem omezuje možnost kopírování ovladačů. Pro zvýšení Vašeho pohodlí můžete radiové ovladače vrat MINIROL kombinovat s otevíráním vjezdové brány, osvětlením zahrady a garáže, časovými, průjezdovými nebo radarovými senzory atd. Prostě Vám splníme téměř každé Vaše přání...

Rolovací garážová vrata

 

Elektrické ovládání

Elektrický pohon

Ovládání rolovacích garážových vrat pomocí elektrického pohonu zajišťuje nejvyšší míru pohodlí bez námahy spojené s manuální obsluhou. Plynulý chod elektrického ovládání zvyšuje životnost samotného výrobku. Pro případ dočasného výpadku elektrické sítě mohou být vrata vybavena elektrickým pohonem s manuální převodovkou, jež je nouzově ovládána pomocí odnímatelné kliky – tzv. NHK. Alternativou k manuálnímu nouzovému ovládání vrat je rozšíření o bateriový záložní zdroj UPS. Řízení elektrického pohonu je standardně řešeno individuálně pomocí dvoupolohového roletového spínače.

Rádiové řízení

S moderní značkovou řídící jednotkou s integrovaným přijímačem můžete vaše vrata ovládat kdykoli a za jakéhokoli počasí z pohodlí vašeho vozu pomocí kompaktního dálkového ovladače. Díky programovatelné řídící jednotce může být automaticky ovládáno také samotné osvětlení garáže, což dále zvyšuje komfort při parkování vozu v nočních hodinách. Při plně automatizovaném řízení jsou garážová rolovací vrata vybavena širokou škálou certifikovaných bezpečnostních prvků zajišťujících bezpečnost provozu a splňují tak veškeré standardy evropských předpisů a norem. Je to například ochrana proti najetí výplně vrat na překážku, záchytné zařízení proti nekontrolovanému odvinutí výplně vrat, světelná či zvuková signalizace chodu vrat, apod.

Pro maximální komfort doporučujeme pokročilý systém řízení rolovacích garážových vrat pomocí přídavného GSM modulu. Ovládání vrat zde funguje na principu pouhého prozvonění telefonního čísla GSM modulu vaším osobním mobilním telefonem, přičemž vlastní provoz je zcela bezplatný. Tento způsob řízení není nikterak omezen či ovlivněn dosahem běžného rádiového signálu a je dostupný z jakéhokoli místa s pokrytím mobilní sítí GSM. Pomocí jednoduše formátovaných krátkých textových zpráv SMS lze snadno spravovat seznam oprávněných telefonních čísel. Odpadají tak případné problémy se ztrátou dálkových ovladačů, nutná výměna baterií, apod.

 

Manuální ovládání

Pružina

Rolovací garážová vrata mohou být např. v případě nedostupnosti elektrické sítě přímo manuálně ovládána tažením za madla umístěná obvykle na koncovém profilu. O automatické navíjení rolety do krycího boxu se stará tzv. kompenzační hřídelová pružina.

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata jsou složena z těchto viditelných dílů: box, vodící lišty, koncová lamela a vratový pancíř (lamely). Standardně se tyto díly vyrábí v několika barevných odstínech.

Na přání zákazníka nalakujeme díly vrat do jakékoliv barvy podle vzorníku RAL. Lakujeme ve vlastní moderní práškové lakovně, která se jako jedna z mála v ČR může pochlubit oborovým certifikátem kvality -QUALICOAT. Samozřejmostí jsou dřevěné dekory a tzv.“bicolor“, což znamená, že rolovací vrata mají z každé strany jinou barvu.

 

Základní nabídka barevného provedení boxů, vodicí lišty a koncových lamel
Základní nabídka barevného provedení lamely BP55R a BP55RS
 

Základní nabídka barevného provedení lamely BP77
 
 
 
 
TOPlist