Inteligentní bydlení

Více času pro vás a vaše blízké

Objevte výhody systému TaHoma®!

Díky systému TaHoma® si můžete nastavit své vlastní scénáře a přizpůsobit tak činnost systému vlastnímu životnímu stylu. Systém TaHoma® je váš přítel, který vás zastoupí v každodenních, nudných a monotónních činnostech. Získáte tak více času pro sebe a pro své nejbližší.

TaHoma® učiní váš dům ještě více komfortním a bezpečným místem. Navíc díky vzájemnému propojení jednotlivých zařízení a čidel bude váš dům mnohem efektivněji využívat solární energii, přičemž ochrání jeho interiér.

 

Ochrana před vloupáním

Automatické scénáře spustí v předem naprogramovaném čase stínění, čímž simulují přítomnost rodinných příslušníků. Odradí tak případného zloděje a vy si můžete užít svou dovolenou mnohem klidněji.

 

Úspora energie

Váš domov se po instalaci inteligentních čidel Somfy stává příjemnějším místem pro život: rolety a další ochranné produkty automaticky reagují na změny počasí. V zimě se rolety na noc stáhnou a zima zůstane venku, zatímco během dne se žaluzie vytáhnou, aby do vaší domácnosti mohly proudit sluneční paprsky. Tímto způsobem můžete ušetřit přibližně 800 kWh energie. V létě Vás rolety a markýzy chrání před nadměrným slunečním zářením. Tím se zabrání přehřátí místností, a tak v nich vznikne během horkých letních dní příjemné

Leták k produktu TaHoma si můžete stáhnout   zde

 

Ovládejte zařízení celého domu

 

Co dokáže chytrá domácnost

Moderní bydlení bude založené na automatizaci, dálkovém ovládání domácnosti a na komunikaci.

Dálkové ovládání vytápění v domech či bytech je v podstatě běžnou záležitostí. Stačí kliknout na počítači nebo ještě jednodušeji na příslušný pokyn v mobilním telefonu připojeném na internet a topení se spustí. Přibývá ale systému, které ovládají v domácnosti více funkcí. Nyní jde však hlavně o to, zda komfort, který přinášejí, je pro uživatele adekvátní jak z hlediska jeho využití, tak nákladů na jeho zabezpečení. Historie ale učí, že technické novinky a moderní technologie se mohou běhěm velmi krátké doby stát něčím zcela běžným a dostupným a může to tak být i u tzv. inteligentní domácnosti. Pomocí chytrého telefonu nebo tabletu bude možné ovládat víc než jen zapínání či vypínaní topení, klimatizace, osvětlení a stínění.

Inteligence na špatný dům nestačí

I v našich zeměpisných podmínkách umožní dům s pasivním standardem, že bude třeba topit jen necelý měsíc v roce. Pasivní dům zužitkovává teplo ze slunce, ale také teplo, které vydávají spotřebiče v provozu i samotní obyvatelé domácnosti. Chytré domy a energeticky úsporné pasivní domy nejsou to samé. Systém samozřejmě nemůže být energeticky na nule, ale spoluprací s chytrými prvky, čidly a měřidly dokáže vyšší spotřebu kompenzovat.

Chytré prvky složí chytrý celek

Definice chytré domácnosti nejsou příliš různorodé. Obvykle se tak označuje bydlení s využitím informačních technologií. Ty nastavují a regulují zejména vytápění, větrání, osvětlení, motorové žaluzie, samozřejmě také zabezpečení domu. Ovládání jednotlivých prvků chytré domácnosti může být umístěno v jednom ovládacím centru, nejčastěji s dotykovou obrazovkou. Řídit a sledovat všechny systémy v domě je pak možné taky na dálku, prostřednictvím internetu. Stačí pak počítač, tablet či mobilní telefon. "Smart home" čili inteligentní dům se ovládá na základě programu, který je pro inteligentní domy vyvinutý a neustále komunikuje s připojenými spotřebiči. Od nich získává informace, ty zpracovává a řídí tak, jak mu uživatel zadá.

 

 
 
 
 
TOPlist