Pergoly

Rodinný podnik Brustor se stal během několika let silným hráčem na mezinárodním trhu protisluneční ochrany. Celý výrobní proces se vyskytuje v novém areálu v Gullegemu (BE), odkud jsou výrobky zasílány po celém světě. Inovace, kvalita a vysoká úroveň technologie jsou stále klíčem k našemu úspěchu. Spolu s našimi zaměstnanci a prodejci vítáme nové výzvy, kterým se v budoucnu postavíme odhodlaně.


Stojí to na našich lidech
naším nejdůležitějším kapitálem jsou naši zaměstnanci. Vysoce kvalifikovaní lidé, kteří vždy ujdou velkou profesní vzdálenost. Ať je to při manipulaci a ovládání svých strojů s maximální přesností, i při plnění svých obchodních povinností nebo studují inovativní technologie; každý z nich je zkušený, motivovaný, zákaznicky orientovaný s vášní pro kvalitu.


Naše stroje běží jako na drátku
Není možné vyrábět kvalitní produkty, bez dobře promazaného strojního zařízení nejpokročilejších výrobních a montážních technik. Zárukou vysoké produktivity a kvality našich výrobků jsou vysoce odborně vzdělaní lidé, kteří tyto nejmodernější stroje obsluhují. Díky moderní lakovací lince není žádná barva nemožná.

Pergoly jsou v dnešní době vyhledávaným místem k odpočinku a posezení s přáteli. Pergoly jsou označovány jako Outdoor living, což volně přeloženo znamená venkovní bydlení. Mělo by tedy splňovat ochranu před sluncem, větrem a deštěm, případně sněhem. U výrobku Brustor je kladený důraz na funkčnost, design a komfort užívání.


Pergoly jsou vyráběny v několika variantách. Jako samostatně stojící prvek na čtyřech nohách, nebo ukotvená na zeď a stojící na jedné, dvou, třech nohách, nebo střecha připevněná na jiných podpěrách. Další variabilita spočívá ve způsobu provedení střešní části nebo možnosti a způsobem instalace doplňkových prvků. Všechny pergoly jsou vyráběny na míru.

Jednotlivé způsoby montáže pergol

Instalace je možná jako samostatně stojící prvek nebo fixace na stěnu domu. V případě překročení maximálních rozměrů pro zvolený systém, nabízíme jejich sdružení. Montáž pergoly je poměrně náročná a vyžaduje předchozí zkušenosti z praxe. Pokud se tedy rozhodnete pro námi dodávanou pergolu, doporučujeme využít našich služeb i při montáži.

Základní prvky systému

Kostru pergoly tvoří vždy hliníková konstrukce, která je doplněna dle konkrétního typu různými variantami střešního zastínění. Můžete si vybrat hned z několika způsobů zastínění střechy. Nejčastěji jsou pro zajištění ochrany proti slunci a dešti využívány hliníkové lamely s automaticky nastavitelným otáčením o 150°. Průchod slunečních paprsků regulujeme jejich naklápěním. Střešní lamely nabízíme v šířce 160 a 210 mm.
 
 Další možností je zastínění střechy pomocí baldachýnu. U této varianty lze celou látku shrnout na jednu stranu střechy. To nám umožní užívat si plně slunečních paprsků bez jakéhokoliv omezení. Výběr je možný z široké kolekce materiálů. Nabízíme velmi kvalitní, stálobarevné látky.

Barevné provedení pergoly

Základní konstrukce hotové pergoly včetně střešních lamel je standardně nabízena ve dvou barevných provedeních, a to v bílé a šedé barvě s texturou. Za příplatek je možné lakování do odstínů RAL.
 
Odvod vody je zajištěn po obvodu střechy do vertikálních sloupků.

Další volitelné doplňky

Hliníkové pergoly je možné dle vašich představ a požadavků také doplnit o boční screenové rolety. Některé systémy umožňují integraci rolet přímo dovnitř rámu. U jiných je nutná jejich montáž pod rám. Venkovní rolety do pergoly jsou větru odolné a ve staženém stavu mohou fungovat také jako sítě proti hmyzu. Pro udržení kontaktu s okolím může být do látky krytého posezení vsazeno okno z průhledné čiré folie. Složení látek je kombinace PVC materiálu a skelného vlákna.
 
Volitelný je dále dešťový a sněhový senzor, který při dešti automaticky naklopí lamely do polohy zavřeno, při sněžení do polohy otevřeno. Tento prvek vám zajistí ochranu vybavení umístěného uvnitř zahradní pergoly proti dešti a ochranu lamel proti poškození nadměrným zatížením střechy váhou sněhu.
 
Často je společně s pergolou dodáváno i přídavné topné těleso, díky kterému období pro užívání venkovního posezení výrazně prodloužíte. Dodávané těleso má příkon 2000W a vždy se používá jedno těleso pro jeden modul.
 
 Pro zvýšení komfortu užívání může být systém doplněn LED osvětlením v jednotlivých lamelách nebo po obvodu rámu. Kromě bílého osvětlení je možnost LED osvětlení RGB, které je možné instalovat do rámu nebo lamel v šířce 210mm.

Ceník pergol

Cena výrobku je vždy kalkulována individuálně, dle výběru systému, přesného provedení a použitých komponentů.

Technická specifikace

Max. šířka: až 4000mm
Max. délka: až 7000mm
Max. výška. až 3000mm

Přehled jednotlivých typů pergol:

B200/B200XL
nejluxusnější produkty z řady Brustor Outdoor Living
možnost integrace bočních rolet do rámu systému

B150/B150XL
pergola s lamelovou střechou
uchycení bočních rolet pod rám systému

B300
střešní zastínění pomocí baldachýnu

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
TOPlist