Pevné okenní sítě

První možnost ochrany Vašeho interiéru před dotěrným hmyzem.
 

Pevné sítě proti hmyzu MINIROL patří k tradičním způsobům ochrany oken nebo dveří proti obtížnému hmyzu. Vyznačují se vysokou kvalitou provedení, což zaručuje jejich užití po mnoho let.

Vybírat můžete z několika typů profilů vyznačujících se jemnými, hladkými liniemi. U pevných sítí proti hmyzu MINIROL není třeba nikterak zasahovat do rámu a samotná instalace i údržba je velice jednoduchá. Profily nabízíme válcované a extrudované. Obě varianty mohou být s lemem i bez lemu, který chrání místo styku rámu okna či dveří a profilu sítě a zajišťuje maximální těsnost. Lem může být navíc vybaven těsnícím kartáčkem.

V nabídce výrobků MINIROL můžete najít sítě proti pevné, tedy uchycené do hliníkového rámu a šetrně umístěné na Vaše okno jakéhokoli typu nebo v dveřním rámu s možností samozavíratelných pantů.

Složení sítě proti hmyzu

Rám sítě proti hmyzu je sestaven z hliníkového profilu spojeného pomocí vnějších nebo vnitřních neviditelných rohových spojek, které jsou umístěny uvnitř profilu.

Na okno nebo dveře se uchycuje pomocí jednoduchých kovových nebo plastových držáčků, případně plastových obrtlíků.Díky jednoduchosti této konstrukce je manipulace se sítí velmi snadná a zvládne ji opravdu každý.

Sítě proti hmyzu v případě varianty pro okna nabízíme i v atypických tvarech.

Základními barevnými variantami jsou bílá, hnědá, imitace dřeva. Rozšířené jsou také profily potažené Renolit fólií či jakékoliv odstíny RAL.


Kvalita za rozumnou cenu! = DOPORUČUJEME!

Jednou z variant je zajisté extrudovaný profil s lemem, jež je schopen nabídnout dokonalou těsnost okenní sítě s rámem okna. Z venkovní strany přesně lícuje a vytváří celistvý vzhled Vašeho exteriéru. Rámy z extrudovaných profilů mají velmi vysokou pevnost a tuhost a samozřejmě také odolnost vůči nepříznivým vlivům. Hodí se tak pro větší okna, zejména okna opatřená okapnicí.

 

Pevné posuvné sítě proti hmyzu = moderní varianta ochrany před dotěrným hmyzem

Profil rámu posuvného křídla je vyroben z extrudovaného profilu 46 x 14 mm. Profil posuvného křídla je po celém obvodu opatřen těsnícím kartáčkem. Křídlo je opatřeno síťovinou ze skelných vláken opatřených PVC ochrannou vrstvou. Vedení křídla je zajištěno pomocí horního a spodního vodícího profilu. Kombinací různých typů vodících profilů je umožněna variabilita způsobu montáže sítě na rám dveří, do překladu a podlahy, případně kombinace obojího. Posuvné křídlo je díky integrovaným vodícím prvkům s pružinovým mechanizmem snadno demontovatelné bez použití nářadí. K snadnému ovládání sítě slouží oboustranně umístěné madlo zapuštěné do profilu posuvného křídla.
Speciální variantou jsou posuvné sítě montované do uzavřeného vodícího rámu. Tyto sítě se dodávají ve variante jednokřídlé a dvoukřídlé.

Posuvné sítě proti hmyzu patří mezi nejnovější produkty značky MINIROL, vyznačující se jednoduchou konstrukcí, a díky tomu samozřejmě také příznivou cenou. Samotný chod posuvné sítě je velice jemný a tichý. Je tak dosaženo díky magnetickému uchycení sítě v kolejnicích, které jsou upevněny na magnetu a manipulace s křídlem sítě je tak doslova hračkou. Pevné posuvné sítě proti hmyzu nabízíme pouze pro dveřní sítě.

Dveřní sítě proti hmyzu

Dveřní sítě jsou sestaveny z extrudovaný profilu jenž je používán především pro svoji vyšší pevnost. Sítové dveře vzhledem k větší ploše jsou pro vyšší stabilitu osazeny výztuhou umístěnou ve většině případů ve středu rámu. K manipulaci s dveřní sítí slouží hliníková madla nebo madla z PVC.

 

Levnější verze!

Další variantou jsou profily válcované, případně i bez lemu. Tak jako extrudovaný profil se hodí pro různé typy instalací, zvláště pro velké plochgy oken, tak i válcovaný profil si najde své uplatnění. Záleží na Vašich požadavcích a na konkrétním typu zadání.

 

Síťovina

Síťovina pro sítě je vyrobena ze skelného vlákna potaženého plastem v černém nebo šedém provedení a upevněna v rámu pomocí pryžové ucpávky. Kromě standardního materiálu lze u dveřních a u okenních sítí proti hmyzu menších rozměrů použít také síťovinu s vyšší odolností proti drápkům domácích mazlíčků, tzv. PETSCREEN. Tu lze ovšem kombinovat pouze s kvalitnějším extrudovaným profilem rámu sítě z důvodu zajištění dokonalého vypnutí.

 
 
 
 
TOPlist