Screenové rolety

Screenové clony

Screenové clony, zkráceně screeny, jsou typem stínicí techniky, který se umísťuje na venkovní straně okna nebo prosklené stěny. Umožňuje průhled ven, takže zůstáváte v kontaktu s okolím. Pomocí venkovní screenové rolety snadno a efektivně zastíníte okna či prosklené plochy malých i velkých formátů. Venkovní screenové clony jsou vhodné pro všechny typy obytných, občanských a administrativních budov, ale i k zastínění zimních zahrad, teras, altánů, zahradních domů apod.
 • Úspora energie
 • Ochrana proti větru, hmyzu, dešti a prachu
 • Regulace světla za stálého kontaktu s okolím
 • Screeny v pergolách
 • Záruka 5 let

  Zipscreen

  V této variantě je tkanina uchycená, napnutá a vedená ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je screen extrémně stabilní a vysoce odolný proti silnému větru. Tento typ screenových clon umožňuje realizaci velkých rozměrů.
  V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu. Tento typ screenu je také nazýván Zipscreen nebo Fixscreen.

  Cena screenových rolet

  Cena screenů je kalkulována individuálně. Cena je závislá na rozměru výrobku a dále na zvoleném systému rolety. Cenu Vám na požádání rádi sdělíme.

  Screen

   

  Tato varianta  patří mezi často používaná řešení, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo krytá ve spodním lemu látky. Oba systémy se hodí pro různá řešení, takže záleží pouze na Vašich preferencích.

  Cena screenových rolet

  Cena screenů je kalkulována individuálně. Cena je závislá jednak na rozměru výrobku a dále na zvoleném systému rolety. Cenu Vám na požádání rádi sdělíme.

  Cablescreen

   

  Oblíbenou variantou screenových rolet je systém Cablescreen. Vodící lišty jsou nahrazeny lanky, která vedou spodní koncovou lištu. Lanko je připevněno pomocí upínáků k podlaze nebo oknu.

  Cena screenových rolet

  Cena screenů je kalkulována individuálně. Cena je závislá jednak na rozměru výrobku a dále na zvoleném systému rolety. Cenu Vám na požádání rádi sdělíme.

  Screenová roleta

   

  Základní nabídka barevného provedení rámu rolety

  Rám screenové rolety tvoří box, vodící lišty a koncová lamela. Ve standardní nabídce dodáváme rám rolety v několika základních barevných provedeních. Na přání zákazníka rám nalakujeme ve vlastní práškové lakovně do jakékoliv barvy dle vzorníku RAL. Cena standardního i nestandardního barevného provedení je stejná, rozdíl je pouze v dodacím termínu rolety. Samozřejmostí jsou dřevodekory dle nabídky renolitových fólií.

  Screenové tkaniny

  Výplň rolety je tvořena screenovou tkaninou, kterou dodáváme v mnoha barevných provedeních.

  Screenové tkaniny

  V naší nabídce najdete dva druhy kvalitních screenových tkanin. Jedná se o tkaninu Serge, která je složena ze skelných vláken potažených PVC vrstvou, a tkaninu Soltis vyrobenou z polyesterových vláken s ochrannou vrstvou PVC. Prostřednictvím ochranných vrstev PVC si screenové tkaniny zachovají barevnou stálost i po mnoha letech používání. Oba typy screenových tkanin lze dodat i ve variantě BLACK OUT (zatemňující tkanina).

  Nejdůležitější funkční částí screenových venkovních rolet je tkanina. Parametry tkaniny lze použít pro hodnocení celého výrobku. Všechny potřebné údaje, se kterými se v praxi běžně pracuje, jsou uvedeny ve vzorníku screenových tkanin MINIROL. Screenová tkanina je ve vzorníku charakterizována činiteli odrazivosti, pohltivosti a propustnosti pro sluneční záření. Ve většině vzorníků screenových tkanin jsou tyto hodnoty značeny jako As (pohltivost), Ts (propustnost) a Rs (odrazivost). Platí vztah, že As+Ts+Rs=1, nebo chcete-li 100%. Ve vzornících najdeme údaje s hodnotami 1 – 100, tedy v procentech. Parametr Tv ve vzorníku označuje propustnost screenu pro viditelnou složku záření.

  Co to tedy znamená konkrétně

  Typy screenových tkanin

  Serge 600
  Soltis 93
   
  Serge 600 BLACK OUT
  Soltis B92 BLACK OUT
   
  Sunworker opaque BLACK OUT

 

 
 
 
 
TOPlist