Skládací půdní schody

Německá firma Gebr. DOLLE GmbH Vám nabízí více jak 50 let zkušeností s výrobou a vývojem skládacích půdních schodů a schodišť. Za dobu své existence se vypracovala mezi největší výrobce na světě. Její produkty se dodávají do téměř 40 zemí. Jako první firma uvedla na trh skládací schody se zateplenými poklopy. Nyní přichází s řešením vzduchotěsného napojení ve stropní konstrukci. Vysoká kvalita je vlastní všem jejím produktům. Všechny schody jsou certifikovány a výroba probíhá podle ISO 9001. Skládací půdní schody DOLLE jsou vhodné jak pro novostavby tak pro přestavby či rekonstrukce.

Schody DOLLE mají vysokou technickou úroveň, jsou masívní a mimořádně odolné. Extra široké schodnice mají příčné vyfrézování pro bezpečný výstup a sestup. K vyšší bezpečnosti lze nabídnout horní ochranné zábradlí, madla a plastové koncovky.

Tepelné mosty a rozdíl mezi testovanou a kalkulovanou hodnotou U

Testovaná a kalkulovaná hodnota

Clickfix

V minulosti bylo běžnou praxí stanovovat U (Součinitel tepelného prostupu) hodnotu okna nebo shodů jako kalkulovanou hodnotu pro střed okna nebo poklopu. Avšak takováto hodnota je hodnotou teoretickou, která nevyčísluje ztráty přes tepelné mosty jako je například rám poklopu nebo schránka. V energetických kalkulacích ovšem používáte reálnou hodnotu celého stavebního elementu.

Proto byl tepelný prostup schodů Clickfix otestován ve špičkovém zkušebním ústavu stavebních materiálů IFT Rosenheim . Výsledky testů potvrdily, že hodnota U schodů Clickfix je nejnižší na evropském trhu.

Tabulka hodnot U

Tabulka hodnot U

 
 
 
 
TOPlist